18 września przyleciał do Polski Victor Benz, wolontariusz z Kanady, by przeprowadzić lekcje w klasach z dodatkowym angielskim. Prezentacje okazały się bardzo ciekawe, poruszające zagadnienia środowiska naturalnego Kanady, a także słownictwa rdzennie kanadyjskiego. Uczniowie mieli tez możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w specjalnie przygotowanym quizie.

Victor podjął współpracę z Nidzicką Fundacją NIDA, której Ambasadorem i przedstawicielem jest nauczycielka naszego gimnazjum, Magdalena Drzewiecka. Będąc emerytowanym inżynierem chemii, 63-letni Victor Benz postanowił przekazać część swoich doświadczeń polskiej młodzieży. Wybrał Polskę ponieważ 20 lat temu dowiedział się o swoich polskich korzeniach. Jego rodzice, uczestnicy Powstania Warszawskiego, byli prześladowani i musieli emigrować do Kanady. Ciekawostką jest fakt, iż Józef Beck ( wicepremier w rządzie Piłsudskiego) był ojcem chrzestnym jego matki.

Te i inne historie z życia Victora mieliśmy okazję poznać w ciągu dwóch dni, które nasz gość spędził w Nadarzynie.  Klasy, jak zawsze, okazały zainteresowanie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Najlepszym podsumowaniem wizyty gościa z Kanady był komentarz ucznia z klasy I D: “The lesson with the man from Canada was FANTASTIC”.

Victor miał też okazję odwiedzić pałac w Radziejowicach, gdzie zaprezentowana jest wystawa obrazów Józefa Chełmońskiego oraz skosztować tradycyjnych polskich dań w karczmie Ojcowizna, w Magdalence.

Dopełnieniem polskich klimatów było wieczorne ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

loading ...

Wizyta Native Speaker’a w gimnazjum w Nadarzynie