Za nami kolejne, niezwykle owocne szkolenie ambasadorów OSAET, które odbyło się w dniach 29.09-01.10 w Warszawie w Hotelu Lord. Było to niezwykłe spotkanie, na które wszyscy ambasadorzy czekali od dłuższego czasu. Szkolenie rozpoczęło się już w piątek od spotkania powitalnego, na którym prezes Danuta Kamińska przedstawiła podsumowanie całorocznych działań stowarzyszenia takich jak: organizacja obozów letnich i zimowych, stypendia dla uczniów, przyjazd native speakerów oraz pozyskiwanie wolontariuszy. Po spotkaniu uczestnicy szkolenia wzięli udział w uroczystej kolacji powitalnej. Ostatnim wydarzeniem piątkowego wieczoru był niesłychanie ważny i potrzebny warsztat Doroty Starz dotyczący akredytacji w programie Erasmus+.

Sobota była niezwykle pracowita a harmonogram warsztatów wypełniony był po brzegi od samego rana. Po śniadaniu uczestnicy szkolenia mieli okazję jeszcze dokładniej zgłębić temat akredytacji w programie Erasmus+ poprzez prezentację Edyty Kłeczek, która dzięki swojemu doświadczeniu mogła odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania. Po krótkiej przerwie rozpoczął się dwuetapowy warsztat Michała Gleb pt. Make it easy with low-prep. Planowanie gier i aktywności wymagających minimalnego przygotowania. Michał postanowił przekazać wszystkim zgromadzonym swoje doświadczenie w użyciu sztucznej inteligencji podczas planowania zajęć, a także użyciu klasycznych gier podczas nauczania języka angielskiego. Te stricte metodyczne, bardzo intensywne, całodniowe warsztaty, pokazujące wszystkie metody w praktyce sprawiły, że każdy z osobna wyszedł z nich z głową pełną inspiracji i pomysłów gotowych do użycia na swoich zajęciach. Również w sobotę, Justyna Cichoń- Dec i Maryla Dubiel podzieliły się z uczestnikami spotkania własnymi doświadczeniami z realizacji projektów Programu Erasmus+ w swoich szkołach.

Ostatni dzień szkolenia był równie intensywny. Niedzielę otworzył warsztat Doroty Starz pt. Wymian dobrych praktyk. Użycie aplikacji internetowych w celu bezstresowego sprawdzenia wiedzy uczniów. Dzięki prezentacji Doroty wszyscy mogli poznać innowacyjne narzędzie, które sprawi, że każdy uczeń będzie chciał z radością uczyć się nowo poznanych słówek. Ostatnim, i niezwykle ważnym punktem programu był warsztat Tamary Ryzner pt. Team- Building Activities for Students. Warsztat z budowania zespołu. Tamara na sam koniec weekendowego szkolenia podniosła zgromadzonych z krzeseł i dzięki zaproszeniu wszystkich uczestników do wspólnej zabawy pokazała jak w prosty i niezwykle efektywny sposób sprawić by uczniowie mówili po angielsku, a przy tym wszystkim współpracowali ze sobą i świetnie się bawili. W niedzielne południe, z wielkim smutkiem, ale jednocześnie z myślami pełnymi inspiracji i sercami przepełnionymi cudownymi wspomnieniami, uczestnicy szkolenia rozjechali się do swoich domów.

Całe szkolenie odbyło się dzięki współpracy z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA oraz środkom przekazanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów English Teaching. Jedno jest pewne, takich nauczycieli języka angielskiego, którzy w swoją pracę i rozwój wkładają całe swoje serce i siły może pozazdrościć każdy uczeń. Wszyscy uczestnicy już oczekują na kolejne spotkanie, oby jak najszybciej.

Jesienne szkolenie w Warszawie