XIX Ogólnopolskie Spotkanie Nauczycieli Języka Angielskiego – English Teaching Market odbyło się w tym roku w dniach 26-28 czerwca tradycyjnie w hotelu „Anders” w Starych Jabłonkach. Niezmiennie organizatorem spotkania i realizatorem programu English Teaching jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a jego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Początkowe dni wakacji na ET Markecie stwarzają nauczycielom z terenów wiejskich oraz miast do 20 tys. mieszkańców niepowtarzalną okazję do licznych spotkań, wymiany doświadczeń a przede wszystkim możliwość uczestniczenia w różnorodnych szkoleniach. W tym roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów English Teaching po raz pierwszy zaprezentowało innym nauczycielom swoją działalność. Podczas drugiego dnia spotkania na naszym stoisku odpowiadaliśmy na pytania oraz promowaliśmy nasze działania. Podczas sesji plenarnej kończącej i podsumowującej ET Market w prezentacji przedstawiliśmy naszą organizację jak również program „Native speaker w mojej szkole” oraz propagowaliśmy nasze obozy językowe OSA WEEK, które organizowane są od 2016 roku.

Dwie Ambasadorki programu English Teaching (Edyta Kłeczek oraz Małgorzata Porębska) przeprowadziły warsztaty, na których zaprezentowano przykładowe scenariusze zajęć o pszczołach. Scenariusze te mogą być pomocą dydaktyczną i merytoryczną dla tych nauczycieli, którzy planują wprowadzenie tematyki związanej z pszczołami do swoich zajęć. Komponent pszczeli znalazł się w programie English Teaching dzięki nawiązaniu współpracy Nidzickiej Fundacji Rozwoju Nida z norweską organizacją rządową ByBi. Dzięki tej współpracy zawdzięczamy projekt INNES w ramach, którego około 50 nauczycieli języka angielskiego uczestniczyło w czterodniowych warsztatach w Oslo w sierpniu 2022.

Dzięki tegorocznemu udziałowi przedstawicieli OSA ET w English Teaching Market wielu nauczycieli po raz pierwszy usłyszało o naszej organizacji, a część dopytywała o możliwość uczestnictwa swoich uczniów w naszych obozach. Obozy organizowane przez OSA ET cieszą się tak dużą popularnością wśród uczestników, że już teraz trwają ustalenia dotyczące wypoczynku letniego w 2024 roku.

Edyta Kłeczek
Agnieszka Kowalska


Przedstawiciele organizacji OSA ET na English Teaching Markecie