Mamy zaszczyt poinformować, że Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów ET już po raz trzeci zostało przyjęte do elitarnego grona organizacji uczestniczących w II segmencie Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z Marzeń”. Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości działająca w porozumieniu z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Narodowym Bankiem Polskim. Program był skierowany do tegorocznych maturzystów , którzy dostali się na studia i spełniali kryteria zawarte w Regulaminie Programu. Jednym z kryteriów było zamieszkanie na terenach wiejskich lub w miastach do 20 000 osób, bycie studentem stacjonarnych studiów magisterskich na polskiej uczelni jak również posiadanie na egzaminie maturalnym odpowiedniej liczby punktów. Nasza organizacja przyznała stypendia dla pięciu osób w kwocie 5000zł, a w poprzednim roku mieliśmy szóstkę młodych zdolnych stypendystów.

Komisja Stypendialna przyznała stypendium dla następujących studentów (kolejność ustanowiona według ilości zdobytych punktów):

  1. Michał Dąbrowski, Politechnika Warszawska
  2. Karolina Galek, Uniwersytet Gdański
  3. Jarosław Przerywacz, Politechnika Łódzka
  4. Klaudia Olewniczak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
  5. Jakub Fiodorow, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Naszym stypendystom i stypendystkom gratulujemy i życzymy powodzenia w nauce. Poniżej przedstawiamy ich relacje.

Dzień dobry,

Pieniądze ze stypendium głównie pomogły mi częściowo pokryć koszty życia i zakwaterowania w domu studenckim. Ponadto mogłem sfinansować (poprzez zakup sprzętu oraz narzędzi) i rozwinąć moje zainteresowanie jakim jest elektronika. Mianowicie zacząłem zdobywać wiedzę z zakresu elektroniki w praktyce, budując różne projekty za pomocą platformy Arduino . Aktualnie w wolnym czasie realizuję projekt bezzałogowego autonomicznego pojazdu.

W ciągu roku parokrotnie odwiedziłem swoją szkołę w celu (zorganizowanych przez Panią Pedagog) spotkań z uczniami na lekcjach i opowiedzenia m.in. o różnych aspektach studiowania na Politechnice Poznańskiej jak i również o stypendiach. Dzięki czemu mogłem zarówno pomóc uczniom jak i rozwinąć swoje umiejętności wystąpień publicznych.

Pozdrawiam,
Bartłomiej Szymkowiak


Witam,

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, którą uzyskałam w ramach działalności waszej organizacji. Pomoc ta była mi niezmiernie przydatna. Po śmierci mojego taty myślałam, że studia są dla mnie nieosiągalną rzeczą. Jednak dzięki waszej pomocy niemożliwe stało się możliwym. W ramach waszej pomocy mogłam zakupić sobie laptop, który jest mi niezmiernie przydatny do nauki oraz zapewnione miałam koszty związane z transportem. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i cieszę się bardzo, że w Polsce działa ta organizacja, która może pomoc w realizacji marzeń młodych ludzi.

Serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Stachelek


Witam serdecznie !

Stypendium pomostowe bardzo pomogło mi w trakcie mojego pierwszego roku studiów. Tym bardziej ze pierwszy rok jest bardzo ciężki, nowe miejsce, nowy system nauki, nowe poznane osoby:) Stypendium pomogło mi na start przetrwać ten trudny okres, usamodzielnić się, a także mogłam pozwolić sobie na zakup książek i innych rzeczy, które były mi niezbędne do nauki, a na które nie mogłabym sobie pozwolić. Wasze stowarzyszenie polecam zawsze wszystkim moim znajomym, którzy tak jak ja są ambitni i chętni aby skorzystać z Waszego wsparcia ! Poprzedni rok zmotywował mnie bardzo do osiągania wyższych celów, a przede wszystkim do działalności naukowej, na która w tym roku kładę przede wszystkim nacisk. Dziękuje za wparcie, wiarę i pomoc w rozwijaniu siebie ! Dziękuje za ta sile i wytrwałość

Natalia Zakrzewska

 

 

Stypendia pomostowe z OSA ET