Mamy zaszczyt poinformować, że Ogólnopolskie Stowarzyszenie Anglistów ET już po raz drugi zostało przyjęte do elitarnego grona organizacji uczestniczących w II segmencie Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z Marzeń”. Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości działająca w porozumieniu z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Narodowym Bankiem Polskim. Program był skierowany do tegorocznych maturzystów , którzy dostali się na studia i spełniali kryteria zawarte w Regulaminie Programu. Jednym z kryteriów było zamieszkanie na terenach wiejskich lub w miastach do 20 000 osób, bycie studentem stacjonarnych studiów magisterskich na polskiej uczelni jak również posiadanie na egzaminie maturalnym odpowiedniej liczby punktów. Nasza organizacja przyznała stypendia dla pięciu osób w kwocie 5000zł, a w poprzednim roku mieliśmy szóstkę młodych zdolnych stypendystów.

Komisja Stypendialna przyznała stypendium dla następujących studentów (kolejność ustanowiona według ilości zdobytych punktów):

  1. Bartłomiej Szymkowiak Politechnika Poznańska , Wydział Informatyki
  2. Jakub Borek Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach ,Wydział Prawa
  3. Natalia Zakrzewska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ,Wydział Prawa
  4. Katarzyna Stachelek, Uniwersytet Techniczny w Białymstoku, Wydział Farmacji
  5. Aleksandra Senetra, Uniwersytet Gdański, Wydział Biologii Medycznej

Naszym stypendystom i stypendystkom gratulujemy i życzymy powodzenia w nauce. Poniżej przedstawiamy relacje.


Witam,

Bardzo się cieszę, że mogłam rozwijać się dzięki Stowarzyszeniu i bardzo chciałam podziękować za tę możliwość. Pierwszy rok był naprawdę ciężki, nie tylko ze względu na naukę, ale także w kwestii usamodzielnienia się. Dzięki stypendium mogłam wynająć mieszkanie, zamiast mieszkać w akademiku, co jest o wiele wygodniejszą opcją, ponieważ w akademikach trudniej o ciszę i spokój – mogłam uczyć się w o wiele lepszych warunkach. Mogłam sobie nawet raz pozwolić na wyjście do teatru muzycznego, co było wspaniałym przeżyciem i marzeniem, które spełniłam. Nigdy tego nie zapomnę. Gdyby nie stypendium musiałabym znaleźć sobie dodatkową pracę, co mogłoby nieco utrudnić naukę. Udało mi się też nieco odciążyć rodziców, którym na pewno byłoby o wiele bardziej ciężko. Mogłam również nieco rozwijać swoją pasję – malarstwo, z czego jestem bardzo szczęśliwa. Bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam, Monika

 


Dzień dobry,

przede wszystkim chciałabym podziękować Stowarzyszaniu Anglistów OSA ET za dołączenie mnie do listy swoich stypendystów w roku akademickim 2017/2018.Dzięki Państwa stypendium pomostowemu mogłam skupić się na kształceniu i przyswajaniu wiedzy w dogodnych, zacisznych warunkach – w mieszkaniu wynajętym z przyjaciółmi – zamiast w akademiku, z którego prawdopodobnie musiałabym skorzystać, gdyby nie stypendium. Jak wiadomo w takich miejscach zbiorowego zamieszkania często ciężko o ciszę i spokój, które sobie cenię, dlatego bardzo się cieszę, że Fundacja pomogła mi je sobie zapewnić. Gdyby nie stypendium, zapewne musiałabym również znaleźć jakąś dodatkową pracę, co mogłoby kolidować z zajęciami lub odbierałoby mi większość wolnego czasu, którego nie zostałoby wiele na naukę. Dzięki Waszej pomocy byłam przez ten pierwszy rok studiów całkowicie samodzielna i samowystarczalna, nie musiałam nigdy prosić o pomoc rodziców, którym i bez tego nie było lekko. Mogłam sobie nawet pozwolić na wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi na niesamowity spektakl – musical “Les Miserables”, co od dawna było moim wielkim marzeniem. Raz jeszcze serdecznie dziękuję Fundacji i Stowarzyszeniu za okazaną mi pomoc i zachęcam  młodzież wybierającą się na studia do zainteresowania się tematem stypendiów pomostowych, bo naprawdę warto.

Pozdrawiam, Agnieszka – studentka 2 roku Matematyki na Politechnice Gdańskiej


Dzień dobry,

Mam na imię Ola i jestem stypendystką OSA ET. Obecnie studiuję na II roku budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W związku z przyznanym stypendium chcę serdecznie podziękować, gdyż otrzymane fundusze pozwoliły mi na rozwój moich zainteresowań i umiejętności, oraz ułatwiły mi przejść przez pierwszy rok bardzo trudnego i kosztownego w stosunku do inych kierunków studiów – budownictwa. Jednocześnie pragnę poinformować, że dzięki otrzymanym funduszom mogłam zakupić laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem, dzięki któremu mogłam wykonywać obowiązkowe na zajęcia projekty i rysunki techniczne.  Ponadto dzięki oprogramowaniu mogłam rzetelnie zaprojektować różne prezentacje w sposób profesjonalny, dzięki czemu moje przygotowanie do zajęć było na wyższym poziomie. Dzięki Państwa życzliwości oraz otrzymanym pieniądzom zaopatrzyłam się również w niezbędne pomoce dydaktyczne, kreślarskie i naukowe, niezbędne na studiach z budownictwa. Jeszcze raz bardzo dziękuję za otrzymane stypendium, dzięki niemu studiowanie było dużo przyjemniejsze 🙂

z podziękowaniami – Ola

 

 


Dzień dobry,

Dzięki stypendium pomostowym mogłam sobie pozwolić na studiowanie z mniejsza ilością stresu, myślenia o tym, że nie mam wystarczającej ilość pieniędzy, że muszę prosić rodziców o więcej. Odciążyłam ich, pracowałam, ale poza tym mogłam tez odpoczywać i skupiać się więcej na nauce i integracji z innymi ludźmi. Mogłam dzięki stypendium wyjść częściej do kina albo do teatru z moimi współlokatorkami i z chłopakiem. Nie musiałam martwić się, że czegoś mi braknie. Byłam w parku linowym, zbierałam pieniądze i na majówkę pojechałam Parku Narodowego Czeska Szwajcaria i był to najlepszy wyjazd w moim życiu. Jestem wdzięczna i szczęśliwa, że mogłam sobie na niego pozwolić. Bardzo podobało mi się też w Łodzi na szkoleniu, był to pierwszy raz, kiedy odwiedziłam to miasto. Dzięki stypendium, mogłam tez częściej wracać do domu, bo nie musiałam pracować każdy wolny weekend. Takie dofinansowania naprawdę potrafią zmienić życie studenta na wygodniejsze. Przeżywałam też dość trudny okres na początku roku akademickiego, dlatego powroty do domu naprawdę poprawiały mi samopoczucie.

Dziękuje i pozdrawiam, Agata

Stypendia Pomostowe z OSA ET